Sıkça Sorulan Sorular

Çıktı al

SeniSecti.com Nedir ve Nasıl Çalışır?

Konsept nedir?

SeniSecti.com seçmek ve seçilmek için yaratıldı. En önemli şey seçen ve seçilenlerin birbirini bulması. Bu da profilleri zenginleştirip ortak özellikleri keşfetmeye açarak mümkün. Tüm üyeler aradıkları kişinin özelliklerini aratabilirler. Kadınlar erkekleri seçip listelerine ekler, erkekler de kadınlara “N’abersin” deyip dikkatlerini çeker. Bundan sonrası aradaki elektriğin gücüne kalmış! 

Kadınların erkekleri seçmesi ne anlama geliyor? 

Kadının bir erkeği seçmesi onunla iletişim kurmak istediği anlamına gelir. Bir erkek bir kadının seçtikleri arasında ise o kadına hemen yazabilir.

"N’abersin" butonu ne anlama geliyor? 

Erkekler kadınların dikkatini çekmek için onlara "N’abersin" diyebilir. Böylece kadınların onları seçmesi yolunda ilk adımı atabilirler. 

Profilime bir bakıp çıkanları nereden görebilirim? 

Sana bakanları bilmenin cazibesi bir başkadır... Sayfanın sol üst tarafında yer alan göz ikonuna basarak profiline bir bakıp çıkanların tam listesine ulaşabilirsin. Gözüne kestirdiklerinle muhabbeti ilerletebilirsin.

Neden kadınlarla konuşamıyorum?

Kadınlara yazmak için önce dikkatini çekmeyi başarmalı ve onun “Seçtiklerim” listesine girmelisin. İletişim kurmak istediğin kadınlara "N’abersin" butonuyla yaklaşmak dikkat çekmenin en kolay yolu. Bu fırsatı iyi değerlendirip kadınları etkilersen seni seçen her kadınla sınırsız yazışma hakkın olacak.

Erkeklerin profilindeki yıldızlar ne işe yarar? (Yakışıklılık, Sempatiklik vb.) Kime göre neye göre? 

Saklamaya gerek yok… Kadınlar, keza erkekler, yüzyıllardır karşı cinsin özellikleri hakkında konuşurlar, bu bilgileri hemcinsleriyle paylaşırlar. SeniSeçti’de de kadınlar erkeklerin farklı özelliklerini yıldızlarla derecelendiriyor. Kısaca, kadınlar erkeklere not veriyor. 

Profil resimlerinin üzerindeki küçük kalpler neyin nesi? 

Sevgili erkekler, eğer bir kadının profil resminin sol üst köşesinde küçük bir kalp resmi görürseniz bilin ki bu iyi bir haber. Demek ki siz artık onun seçtiğisiniz! Kapı aralanmış ve bundan sonrası sizin tatlı dilinize kalmış… 
Sevgili kadınlar, bir erkeğin profil resminin sol üst köşesinde küçük bir kalp resmi görüyorsanız, bilin ki o kişi sizin seçtikleriniz arasında. Artık karşılıklı iletişim kanallarınız açık, istediği zaman size mesaj atabilir. 

“Seçtiğim erkek kayıp!”

Seçtiğin erkek iki nedenle kaybolmuş olabilir. Birincisi erkeğin seçilmeyi reddetmiş olması, ikincisi ise seni engellemiş olması. 

Seçtiğim bir erkekten nasıl vazgeçebilirim? 

Sağ üst köşede yer alan "Seçtiklerim"i tıkla ve vazgeçtiğin erkeğin hemen yanında bulunan çarpı işaretine bas. Onunla vedalaşmak bu kadar kolay. Şimdi o düşünsün.

Seni seçen bir kadından nasıl kurtulabilirsin? 

Seni seçen kadının profil sayfasında "Sen yoluna ben yoluma" butonunu tıklayabilirsin. Açık bir kapı bırakmayacağından emin misin? İyi düşünmeyi ihmal etme, muhtemelen geri dönüşü en zor hareketlerden biri!

Profiller gerçek mi?

Ekibimiz tüm üyelerimizin bilgilerini kontrol ettikten sonra onaylar. Sitede bulunan tüm profiller gerçektir. 

Kayıt ve Giriş

Giriş yapamıyorum!

Bilgisayarın fişi takılı. Ekran açık. Eğer bunlar tamamsa kayıt olurken kullandığın e-mail adresin ve şifrenle giriş yaptığından emin ol. Eğer şifre sorunu yaşıyorsan, bir sonraki maddeye gözatabilirsin. 

Eyvah! Şifremi unuttum!

Sıkıntı yok. “Şifrem neydi?”yi tıkla ve açılan sayfada e-mail adresini girip gönder. Gelecek maildeki linkle yeni şifreni belirleyebilirsin. 

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

"Hesabım" menüsüne tıkla. Değiştirmek istediğin eski şifreni ve sonrasında yeni şifreni gir. "Kaydet”i tıkladın mı işlem tamam.

E-mailime hesap onaylama maili gelmedi. Bu normal mi?

Öncelikle spam/gereksiz klasörünüzü kontrol et lütfen. Eğer e-mail orada da yoksa ya giriş yaptıktan sonra tepede çıkan kırmızı banttaki “Bir daha e-mail gönder”e tıkla ya da sana yeni bir onaylama e-maili göndermemiz için destek@senisecti.com’a bir mail at. 

Üyeler e-mail veya MSN adresimi görebilir mi?

Telaşa mahal yok, mahremiyet bizim için de senin için olduğu kadar önemli. E-mail adresin profilinde veya SeniSecti.com'un üzerinde herhangi bir yerde diğer üyeler tarafından hiçbir şekilde görülemez.

Hesap İşlemleri

Kullanıcı kodumu nasıl değiştirebilirim?

Kullanıcı kodu, sistem tarafından otomatik olarak tanımlanan bir profil bilgisidir ve değiştirilmesi maalesef mümkün değildir.

Kullanıcı adımı, e-mailimi ve şehrimi nasıl değiştirebilirim?

Öncelikle belirtelim, kullanıcı adını öyle zırt pırt değiştirmek yok. Ayda en fazla 2 defa değiştirmek mümkün. Gitmen gereken adres "Hesabım" menüsü altındaki “Üyelik Ayarlarım”. Değiştirmek istediğin bilgileri gir ve "Hayırlısı"na tıkla.

Doğum tarihimi değiştirmem mümkün mü? Nasıl?

Hatalı giriş yaptığını düşünüyorsan, doğum tarihini bir defaya mahsus olmak üzere değiştirebilirsin. Bunun için ekibimize bir mail atman yeterli. Fakat bir düzeltmeden sonra doğum tarihini yeniden doğmadığın sürece değiştirmen mümkün değil.

Gelen bildirim e-maillerinden nasıl kurtulabilirim?

E-mail adresinle senisecti.com’a giriş yaptıktan sonra "Hesabım" menüsündeki "Üyelik Ayarlarım"ı tıklaman yeterli. Burada göreceğin "Bildirim Ayarlarım" bölümünde e-mail ayarlarını, bundan sonra e-mail gönderilmemesi yönünde değiştirebilirsin.

Kullanıcı kodu ne işe yarar?

Kullanıcı kodu sistem tarafından atanır ve profilinde değiştiremediğin tek bilgidir. Sistemin seni ve başkalarını tanımasına olanak sağlar. 

Hesabın Düzenlenmesi ve Onaylanması

Profilimin bir kısmı neden eksik?

Açık uçlu soruların cevapları ekibimizin onayından geçtikten sonra profillerde yerlerini alıyor. Ayrımcı, ırkçı veya cinsiyet ayrımcı mesajlar ve şiddet, radikal siyasi görüş, küfür veya argo kelime içeren her türlü içerik kesinlikle yasaktır. Ayrıca başka şahıslara, halklara ve dini inançlara hakaret eden, iftirada ve tehditte bulunan ve bu şahısları aşağılayan içerikler de kesinlikle yasaktır. Eğer içerik bu tarz bir yapı içeriyorsa reddedilecektir.

Profilim ne zaman onaylanır?

Gelen talepleri karşılamak için ekibimiz gece-gündüz çalışıyor. Şu an için maksimum işlem süresi 36 saat fakat bunu kısaltmak için çalışmalarımız sürüyor. 

Kişisel bilgilerimi nasıl güncellerim (Mesela boyumu?) 

“Ben”e tıkladıktan sonra fotoğrafının yanında bulunan “Profilimi düzenle”ye tıkla. Bundan sonra dükkan senin. Kendine dair her şeyi buradan değiştirebilirsin.

Fotoğraflar

Fotoğraf yüklemek zorunda mıyım?

Evet, SeniSeçti’ye üye olurken tüm üyelerin en az bir fotoğraf yüklemesi gerekiyor. Bu şekilde tüm profilleri dilediğinizce görüntüleyebilir ve SeniSeçti ortamının tüm özelliklerini sorunsuz kullanabilirsiniz. 

Fotoğrafım neden onaylanmadı?

Fotoğraf yüklerken aman bunlara dikkat! 
•    Sen sen ol! (Çizim, manzara, hayvan veya ünlü fotoğrafı koyma)
•    Kamerayı sallama, fotoşop yapma!
•    Fotoğrafta senden başkası olmasın, o güzel yüzünü görmek istiyoruz!
•    Çocukların olduğu fotoğraflar kullanılamaz (Senin çocukluk fotoğrafın da buna dahil).
•    Çıplak, yarı çıplak veya pornografik fotoğraflar kullanılamaz.
•    Reklam yapma! Ne kendinin ne başka bir şirketin adresini, e-mail adresini, telefon numarasını, web sitesi adresini veya logosunu gösterme.
•    Yüklediğin fotoğrafların üzerinde silah, uyuşturucu veya para gibi görseller bulunmamalı.
•    Yükleyeceğin fotoğrafın boyutu en fazla 5 MB, formatı .jpg veya .png olmalı.

Fotoğraflarımı nasıl değiştirebilirim?

“Ben”e tıkla. Açılan sayfada profil fotoğrafı yanında bulunan “Profilim düzenle”ye tıkla. Bundan sonra dükkan senin. Fotoğraflarını ve profiline dair her şeyi buradan değiştirebilirsin. 

Fotoğrafım neden yüklenmedi?

Fotoğraflar, aynı açık uçlu soruların cevapları gibi, ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra profilinizde yer alır. Onay süresi en fazla 36 saattir. Fotoğraf en fazla 5 MB olabilir, format olarak da .jpg veya .png olmalıdır. 

Profil fotoğrafımı nasıl değiştirebilirim?

İlacın “Profilim”e tıkladıktan sonra açılan sayfada profil fotoğrafın yanında bulunan “Profilim düzenle”. İster daha önce, ister yeni yükleyeceğin fotoğraflar arasından gözüne kestirdiğin herhangi bir tanesini profil resmi yapman mümkün. 

"N’abersin" demek için neden fotoğrafım olmalı?

Erkeklerin samimiyetinden emin olmak için profillerine en az bir fotoğraf yüklemelerini bekliyoruz.

Üyelerle İletişim

Profilime bir bakıp çıkan erkekler neden bana yazamıyor?

Belli ki bu erkekler seninle ilgileniyor. Kapına kadar gelmişler. Fakat unutma, patron sensin. Bir erkeğin sana yazabilmesi için ilk önce senin ona karşı boş olmadığını bir şekilde göstermen gerekiyor. “N’abersin” diyenlerin içinden beğendiklerini seçip sana yazmalarını bekleyebilirsin veya ilk adımı sen atıp onları seçip yazabilirsin. Yazdıkların otomatik olarak “Seçtiklerim” listene de eklenecek ve bu sayede sana yazmaya hak kazanacaklar. Bunlardan birini yapmadan bir erkeğin sana yazma şansı yok. SeniSeçti’yi Türkiye’deki tüm sitelerden farklı kılan da bu. SeniSeçti’yi seçen kadınların kafası rahat!

Erkekler neden kadınlara yazamıyor? 

Kadınlara yazabilmek için önce onun dikkatini çekmeyi başarmalı ve onun "Seçtiklerim" listesine girmelisin. Başka yolu yok!

Chat veya canlı sohbet yapabilir miyim?

SeniSeçti’de chat veya canlı sohbet özelliği yok. Fakat ilgilendiğin kadın üyenin dikkatini çekip mesajlaşmaya başlayabilirsin.

Gönderdiğim mesajın okunup okunmadığını görmem mümkün mü? 

WhatsApp'tan iyi alıştık değil mi… Hepimiz yakın takibin sınırlarını zorluyoruz. Fakat burada biraz daha eski usul takılıyoruz. Gönderilen mesajın ancak iletildiğini görebiliyoruz, okunup okunmadığını görmek mümkün değil. İtiraf edelim, bunun da ayrı bir heyecanı var. 

Popülerlik

Popülerlik ne işe yarıyor? 

Adı üstünde… O kişinin popülerliğini gösteriyor. Bu değeri biraz "Nerede hareket orada bereket"in karşılığı gibi düşünmek mümkün. Bu değer; profilinin ne kadar tıklandığı, ne kadar üyeyle iletişimde olduğun ve gönderdiğin/aldığın mesajların sayısıyla ortaya çıkıyor.

Popülerliğim neden azaldı?

Sevgili kadınlar, seçip de sonradan vazgeçtiğiniz her erkek için puan kaybediyorsunuz. 
Sevgili erkekler, kadınları küstürmeyin. Sizden vazgeçen her bir kadın için puan kaybediyorsunuz.

Bonus ne işe yarıyor?

Davet yolladığın arkadaşların siteye üye oldukça bonus puanı kazanırsın. Bu sayede popülerliğin de artar.

Arama

Arama kriterlerime göre kimseyi bulamadım. Bu mümkün mü?

Yüzyılların bilgeliğine kulak kabartalım: Hayatta bazen daha az seçici olmak gerek! Çare, arama kriterlerini biraz daha esnetmekte.

Nasıl detaylı arama yapabilirim? 

Üst şeritte yer alan “Ara”yı tıkla, sonra istediğin yaş, şehir (veya mesafe) ve hatta fiziksel özellikleri, giyim ve yaşam tarzı veya hoşlandığı şeyleri seçerek detaylı arama yapabilirsin.

Uygunsuz Profilin Engellenmesi

Uygunsuz bir profil tespit ettim. Ne yapmalıyım? 

Seni dedektif seni… O kişinin profilinde yer alan "Uygunsuz" butonunu işaretle, sonrasını bize bırak. Diğer bir seçenek bu kişiye dair destek@senisecti.com adresine bir mail atmak. İkisinde de gereğini yapacağımızdan emin olabilirsin.

Biri beni rahatsız ediyor. Nasıl engelleyebilirim?

Malum kişinin sayfasındaki "Engelle" butonunu tıklayabilirsin. Butonun yeri hemen gözüne çarpmadıysa, şöyle açıklayalım: Kullanıcının fon fotoğrafının sağ altında. Hiçbir şekilde istemediğin bir şeye maruz kalmak zorunda değilsin. Teknoloji sağolsun, böyle durumlarda imdadımıza yetişiyor. Ekibimizin üye profillerini tek tek kontrol etmesi ve otomatik filtreleme sistemleri sayesinde dolandırıcılık, spam ve rahatsız edilmekten koruma SeniSeçti’de en üst seviyede. Buna rağmen uygunsuz içeriklerin derhal anlaşılamadığı durumlar olabilir. Bu durumlarda "Engelle" butonunu kullanmaktan çekinme.

Uygunsuz mesaj atan kişiyi nasıl şikayet edebilirim? 

O kişinin profilinde yer alan "Uygunsuz" butonunu tıklayabilirsin. Bir diğer yöntem de bize bu kişinin kullanıcı adını, kullanıcı kodunu ve şehir bilgisini içeren bir mesajı İletişim sayfasındaki mesaj kutusuyla veya destek@senisecti.com’a göndermek. Böylece biz de bu profille ilgili gerekeni yapabiliriz.

Senisecti

1 dakikada ücretsiz üyelik

Kullanıcı adı sadece harflerden oluşur.
Kullanıcı adın:
Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı okudum ve kabul ediyorum.
SeniSecti.com ürün ve hizmetleri ile ilgili duyuru ve kampanyalardan, e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum.

Bir saniye!

Hemen geliyor

Loading...

Yukarı Çık